Slibotechnám navzdory

Objíždět okolní starosty, fotit se u cizí čističky nebo šplhat na Říp a hrát praotce Čecha nestačí. Slibem nezarmoutíš. Žádný útok, jen údiv, jak vidí moji protikandidáti do Senátu voliče na Mělnicku a v Praze-východ. Nestačí ani kampaň postavená na příběhu s hendikepem a přitom roky hlasování s Babišem v partaji a ve sněmovně. Proti zájmům země a v zájmu Agrofertu. Nestačí se tvářit jako občan – demokrat a dělat komunální kariéru za zády s Trikolórou. Nestačí teď křičet „fuj“ mafii a předtím hájit průšvihy otců své partaje. Senátor má mít integritu. Jasný cíl. Program, jak sloužit vlasti v hranicích Ústavy. Můj nelže. Nepředstírá. Slibotechnám navzdory:

Bránit Ústavu

…před pokusy zneužívat ji prezidentem republiky k posilování osobní moci na vrub parlamentní demokracie. Ani prezidentské volby 2023 nevylučují opakování současné situace.

Střežit bezpečnost státu

…před kolaborací s ruským agresorem a nedemokratickými režimy. Před extrémisty, populisty a komunisty. Před útoky na spojenectví s NATO a Evropskou unií.

Bojovat za občana

…proti rozkrádání státu oligarchy a organizovaným zločinem v politice. Proti zvůli státní moci a úřední šikaně. Otevírat občanovi dveře k prosazení jeho oprávněných zájmů v regionu.

Kontrolovat návrhy zákonů

…před legislativními zmetky Sněmovny. Proti jejich zneužití na úkor občana. Pro jejich smysluplnost, srozumitelnost a vymahatelnost.

Chránit svobodu slova

…před ovládnutím České televize a Českého rozhlasu politickými stranami. Před útoky na nezávislé zpravodajství a kritickou žurnalistiku. Proti jejich zestátnění a politické cenzuře.

Mohlo by se vám také líbit...