Karel Janeček. Prezident země hřbitovů

Tak jsme se dočkali. Přišel Mesiáš. Za pár let sice už druhý, ale taky s miliardami v kešeni. A také s přesvědčením, že si nás (všechno) lze koupit. Po Babišovi si zjevně dělá chutě na politickou kariéru další „narcis“, který si pro začátek koupil anketu Českého slavíka. Miliardář Karel Janeček. S Andrejem Babišem si jsou přitom blízko. Janečkův Nadační fond proti korupci pomohl Babišovi k vládě podporou před minulými volbami. Oba zbožňují vlastní obraz a touží být národními miláčky. A ač jsou mizernými rétory, oba se rádi poslouchají. Oba mají podobné i kořeny. Jakkoliv nelze vinit děti za rodiče, malého Karla vychovával komunistický rozvědčík a malého Babiše lidová soudkyně z poúnorové éry roku 1948 a tajemnice Ústavu marxismu-leninismu. Očividně mají i stejnou ambici: nahradit v prezidentské sesli Zemana.

V zemi, kde Bohuna ze špuntárny dává přednášku o škodlivosti vakcíny přednostům klinik, kde bez ohledu na mrtvé přesvědčuje praktická lékařka pacienty, že covid neexistuje, kde stárnoucí Barbína, přifouknutá ausgerechnet botuloTOXINEM, huláká na náměstích, že si nenechá píchnout vakcinační „jedy“, kde věčný nýmand z „úvéenky“ šlape po Hippokratově přísaze a část společnosti si jako v transu plete očkování s postoji jehovistů k transfuzi… v téhle zemi se Janeček chytá. Je jako Babiš, Slavíka si nekoupil z plezíru, ale zjevně coby prostředek k oslovování potenciálních voličů. O čemž svědčí mj. fakt, že mu při tom sekunduje politický marketér Horák jako Babišovi Prchal. Kdo maže ten jede. Janeček si se Slavíkem koupil hlavně prostor pro nerušený lov hlasů antivaxerů, v nichž vidí volební potenciál. Jeho otřesný „projev“ v TV Nova, v němž tváří v tvář přecpaným nemocnicím burcoval skrze Českého slavíka veřejnost proti očkování a teatrálně tu žvanil o svobodě, byl jen prvním tréninkem na prezidentskou kampaň.

Tristní pohled na zaskočené moderátory, kteří to majiteli Českého slavíka pokorně strpěli aniž pohotově pípli a Janečkovo mimořádně odporné zneužití živého televizního přenosu se ani nepokusili uvést na pravou míru, o potlesku části „VIP“ publika jako výsměchu mrtvým a nemocným covidem ani nemluvě, ukazuje jediné. Že tu prachy nesmrdí, ani když jde o životy. Česko ale není Rusko. Chce-li být Babiš prezidentem poslušných mužiků a Janeček prezidentem země hřbitovů, je čas vybrat jim protikandidáta. Nové jméno, které nestojí milióny, jen oporu slušných a poctivých. Bojovníka za všechny, kteří nejsou na prodej…

Mohlo by se vám také líbit...